bezpieczny program do archiwizacji naszych rzeczy

bezpieczny program do archiwizacji naszych rzeczy

Dobre programy do katalogowania przedmiotów, ale proste w obsłudze? Chodzi mi o coś do prywatnego użytku. Po prostu chcę swój dobytek spisać, coby się orientować dokładnie co posiadam, bo czasami tracę rachubę ;)

Marioleczka

Posty: 15

 
Nie znam czegoś takiego, ale mogę popytać w firmie, może ktoś coś wie. Postaram się czegoś dowiedzieć i napiszę jeszcze. Póki co – na razie!

tunczyk

Posty: 19

 
Mam taki pomysł, żeby też zacząć sobie spisywać co dokładnie mam wraz z dokładnym opisem i zdjęciami. Ale to jednak będzie dość czasochłonne, bo takich rzeczy, które będę musiał uwzględnić trochę jest.

krugerPL

Posty: 23

 
Z tym majątkiem ruchomym to tak już jest, że łatwo można coś zgubić...nie to co w przypadku nieruchomości :) Trudno byłoby zapodziać gdzieś dom :D także ja jestem za tym, żeby sobie prowadzić taką listę wartościowych ruchomości. Mnie polecono program z portalu www.sejfsoft.pl i faktycznie się sprawdza. To szwagier mi o nim powiedział i wyjątkowo miał rację :P

Tatusiek4

Posty: 18

 
Wiem, że mój znajomy sobie od jakiegoś czasu prowadzi taką bazę danych z przedmiotami, które posiada. On ma akurat kilka wartościowych kolekcji, więc faktycznie to dobry pomysł sobie taki spis przygotować. Z tego co wiem to korzysta z programu ze strony www.sejfsoft.pl. Też mi ten program polecał, ale ja nie wiem czy w moim wypadku jest sens, żeby sobie prowadzić taki wykaz..bo nie mam zbyt wielkiego majątku.

Aweer56

Posty: 17

 
Najwartościowsze przedmioty to trzymam w sejfie. Mam taką biżuterię, zegarki itd. A oprócz tego to oczywiście mam też archiwum w komputrze, gdzie trzymam opisy konkretnych przedmiotów – data produkcji, znaki szczególne itd.

alimer56

Posty: 23

 
Mogę się pochwalić, że mam kolekcję starych znaczków, książek, no i znalazłoby się też kilka naprawdę cennych elementów porcelany w domu i zacząłem sobie to wszystko spisywać w program SEJFSOFT (www.sejfsoft.pl). Tak na wszelki wypadek, jakby mi się coś zapodziało, albo...coś gorszego.

Lizusek45

Posty: 20

 
Ja się ostatnio nie mogę doliczyć złotych zegarków...mam wrażenie, że miałem ich więcej, ale z drugiej strony, sam nie wiem, może coś mi się pomyliło...jakbym miał jakiś wykaz to bym wiedział co i jak. ;/

madDog

Posty: 27